مجموعه اتاق های عمل
مجموعه اتاق های عمل

اتاق عمل بیمارستان میلاد در طبقه دوم در مجاورت بخش ICUCSR و بخش مادر قرار دارد. مجموعه‌ی مدرن اتاق عمل دارای 6 اتاق عمل مجهز به تجهیزات پیشرفته و به روز دنیا می‌باشد که به‌عنوان یک بخش فوق تخصصی، تمامی انواع جراحی تخصصی و فوق تخصصی چشم، گوش و حلق و بینی، جراحی زنان، جراحی عمومی، جراحی‌های پلاستیک، ارتوپدی، ارولوژی و جراحی مغز و اعصاب و ... را پوشش می دهد.

تخت های تمام اتوماتیک، تجهیزات مدرن جراحی، ماشین های پیشرفته بیهوشی، مانیتورینگ نصب شده روی ستون های سقفی عدم وجود سیم کشی و کابل روی زمین از جمله امکانات همراه با استانداردهای روز جهانی هستند که در این اتاق عمل‌ها به‌کاررفته و قابلیت جابجایی در اطراف بیمار، سهولت در انجام پروسیجرها و جلوگیری از انتقال آلودگی را تضمین می‌نمایند.

اتاق‌های عمل با ابزار مدرن همانند میکروسکوپ‌های تخصصی مختلف جراحی مغز و اعصاب، گوش و حلق و بینی، جراحی چشم، فیکو، لاپاروسکوپی و نیز آرتروسکوپی و ارتوپدی تجهیز شده اند. دیوار یکی از اتاق های عمل کاملا سرب کوبی شده و برای استفاده از C.ARM در انجام اعمال جراحی مغز و اعصاب و ارتوپدی مناسب و مطمئن است.

تمامی اعمال جراحی اندوسکوپیک زنان و جراحی عمومی و ... در دو اتاق عمل مجهز به سیستم پیشرفته لاپاراسکوپی با سیستم یکپارچه، انجام می‌شود. دستگاه پیشرفته ارولوژی نیز برای انجام تمام اعمال جراحی ارولوژی مورد استفاده قرار میگیرد. چراغ های سیالیتیک در اتاق عمل مجهز به دوربین فیلم برداری بوده و قابلیت نمایش فیلم عمل جراحی در آمفی تئاتر و یا سایر قسمت های بیمارستان را دارد. کلیه اتاق عمل ها دارای فشار مثبت بوده و هوای کل آن طی هر ساعت 15 بار تعویض می گردد.

همچنین کلیه اتاق عمل ها مجهز به پیشرفته ترین سیستم های الکتریکی و صوتی و مانیتورینگ‌ها می‌باشد. اتاق عمل مجهز به سیستم HIS بوده و اتوماسیون اداری در این سیستم به صورت کامل اجرا می گردد. مجموعه اتاق عمل بیمارستان دارای اتاق آمادگی  قبل از عمل با 6 تخت، اتاق استراحت پزشکان ، اتاق پزشک بیهوشی مقیم و اتاق استراحت پرسنل، ریکاوری بزرگ و دلپذیر با 9 تخت مجهز به سیستم مانیتورینگ برای بررسی کامل علائم حیاتی برای کاهش ریسک خطر بعد از عمل بیماران می باشد .

جراحي لاپاروسكوپي يك روش جراحي نوین است. در این روش، بيمار دوران نقاهت کوتاه‌تری داشته و عوارض بعد از جراحی نسبت به جراحی باز كمتر است. در اعمال جراحي لاپاروسکوپی، ابزارهای جراحي مخصوص از طريق برش‌هاي كوچكي وارد شکم مي‌شود. در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد این اعمال جراحی با استفاده از دستگاه‌های لاپاراسکوپی در اتاق عمل‌های مجهز و مدرن انجام می‌شود.

مانیتورهای موجود در سالن انتظار پشت درب اتاق عمل این امکان را فراهم می‌آورند تا همراهان بیمار در جریان کامل شروع عمل جراحی، زمان اتمام عمل جراحی،ورود به بخش ریکاوری و بخش بیماران خود قرارگیرند. 


خبرنامه بیمارستان میلاد

برای دریافت آخرین اخبارها و رویدادها عضو شوید