ICU -بخش مراقبت های ویژه
ICU -بخش مراقبت های ویژه

بخش‌های 1،2ICU  بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد (لاهیجان) به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و مجهزترین بخش‌های مراقبت ویژه در شمال کشور، با داشتن 16 تخت مجهز به دستگاه‌های پیشرفته مانیتورینگ و ونتیلاتور در خدمت هم‌وطنان عزیز می‌باشد.
ساختار این بخش‌ها مطابق آخرین استانداردهای جهانی بوده و با دستگاه‌های تأمین‌کننده هوای استریل و استفاده از نور طبیعی، محیطی مناسب برای بیماران فراهم‌شده است.در این بخش‌ها که در طبقه 2 و 5 بیمارستان واقع‌شده‌اند، بیمارانی با شرایط حاد که درمان و ادامه‌ی حیات آن‌ها به مراقبت‌های بسیار دقیق همراه با دستگاه‌های حمایتی پیشرفته وابسته است، بستری و مورد مراقبت و درمان قرار می‌گیرند. این دو بخش دارای 16 یونیت مجزا با حفظ حریم خصوصی بیماران است .
ایستگاه پرستاری، در قسمت مرکزی بخش مجهز به کلیه امکانات و تجهیزات طراحی‌شده که دید کامل به کلیه یونیت‌ها دارد. از طرفی کلیه‌ی یونیت‌ها مجهز به دوربین مداربسته می‌باشند که امکان کنترل دقیق‌تر بیماران را فراهم می‌آورد. در داخل هر یونیت یک دستگاه ونتیلاتور تنفسی با آخرین متد روز دنیا همراه با تخت‌های الکترواستاتیک سه شکن و دستگاه پمپ انفوزیون، همچنین مانیتورینگ‌های پیشرفته برای مانیتور قلبی بیماران استفاده می‌شود که به مانیتور مرکزی در ایستگاه پرستاری به‌صورت شبکه متصل است و کلیه اطلاعات بیمار مثل وضعیت نوار قلب ، فشارخون و درصد اشباع اکسیژن شریانی و ... با این سیستم ثبت مانیتور می‌شود که در صورت نیاز قابل بازیافت است.

در هریک از بخش‌های ICU1و ICU2بیمارستان، یک اتاق ایزوله برای بیماران با بیماری‌های عفونی همراه با اتاق اسکراب در نظر گرفته شده است. حضور پزشک بیهوشی مقیم در داخل بخش در اتاق تعبیه شده جهت استراحت پزشکان، از اتلاف وقت در موارد اورژانسی جلوگیری می‌کند.نصب کلیه‌ی  تجهیزات اعم از ونتیلاتور ، مانیتور ، ساکشن ، اکسیژن و...... بر روی ستون های سقفی منجر به بهبود ایندکس‌های بهداشتی و جلوگیری از انتشار عفونت می‌گردد و امکان گردش کار برای پرسنل پرستاری و پزشکان را آسان می‌نماید.

همچنین کلیه تخت‌های این بخش مجهز به تشک‌های مواج جهت جلوگیری از زخم بستر است. در مجاورت این بخش‌ها نیز برای ملاقات همراهان ، اتاق مخصوص مشاهده در نظر گرفته شده است.

 

خبرنامه بیمارستان میلاد

برای دریافت آخرین اخبارها و رویدادها عضو شوید